Fotografia architektury

Profesjonalne zdjęcia architektury i wnętrz


Jeden obraz znaczy więcej niż tysiąc słów. Jestem fotografikiem, który z pasją tworzy profesjonalne zdjęcia architektury i wnętrz podkreślając ich wyjątkowy klimat, funkcję i przeznaczenie. Moje fotografie łączą w sobie zalety zdjęć promocyjnych i reklamowych z artystycznym operowaniem światłem, kompozycją oraz kadrem. W fotografii architektury spełniam techniczne wymogi światowych agencji. Zlecenia realizuję szybko… ale bez pośpiechu z pełną starannością i dbałością o detale.

Klientami, którzy docenią jakość moich fotografii oraz profesjonalizm współpracy będą:


● Architekci i biura architektoniczne dokumentujący swoje realizacje

● Deweloperzy, agencje nieruchomości oraz inwestorzy, którzy sprzedają bądź wynajmują nieruchomości

● Restauracje, kawiarnie, kluby gdzie fotografie mogą być wykorzystane do promocji oferty

● Hotele, pensjonaty, obiekty SPA, kompleksy sportowe, muzea, filharmonie, teatry, instytucje kultury i nauki np. uczelnie wyższe, w których fotografie mogą stanowić element wyjątkowej dekoracjiFotografie, które tworzę to sztuka użytkowa w czystej postaci. Zdjęcia odpowiadają na zapotrzebowanie klientów, doceniających walory artystyczne, ale również praktyczne zastosowanie fotografii w prowadzonej działalności.


W mojej pracy korzystam z najwyższej jakości sprzętu marki Canon. Nie pozostaje to bez znaczenia dla procesu twórczego oraz wpływa na jakość fotografii. Korzystam z pełnej klatki i specjalistycznych obiektywów typu tilt-shift, które dedykowane są do fotografii architektury i wnętrz. Zdjęcia poddaję korekcie barwnej w specjalistycznych programach, pamiętając o oryginale w tym jego najważniejszych i wyróżniających cechach. Gdy to niezbędne poddaję zdjęcia retuszowi, usuwając zbędne elementy, które mogą zakłócić odbiór fotografowanej przestrzeni. Wykorzystuję światło zastane, ale również sam, dzięki zastosowaniu specjalistycznych lamp kreuję przestrzeń za pomocą światła. 

Do każdego projektu podchodzę indywidualnie, dopasowując się do wymogów i oczekiwań klienta. W mojej fotografii nie ma przypadków, jest za to uchwycona, ulotna magia chwili.

Zapraszam do kontaktu: pawel.augustyniak@media-press.com.pl

Stale współpracuję z architektami, biurami nieruchomości czy hotelami a w mojej karierze zawodowej zaufało mi wiele firm.