Zdjęcia 360 stopni to fotografia, która ma na celu przedstawienie całego otoczenia, w jednym kadrze. Ponieważ fotografia tego typu pozwala nam rozejrzeć się dookoła i poruszać między fotografowanymi scenami… jest to swoistego rodzaju wirtualny spacer. W przeciwieństwie do tradycyjnej fotografii 2D – panoramy 360 przedstawiają zastaną sytuację, wycinek prawdziwej rzeczywistości. Zdjęcia tego typu nazywane są również fotografiami sferycznymi, ponieważ przedstawiają one pełną sferę – 360 stopni w każdym kierunku od punktu, w którym znajduje się widz.
Wojciech Siudmak
„Narodziny Dnia”
Zdjęcie podwórca z reprodukcją obrazu „Narodziny Dnia” autorstwa Wojciecha Siudmaka. Ceramiczne płyty wykonane przez firmę Ceramika Tubądzin z nadrukowanym dziełem rozmieszczonym na fasadzie kamienicy to niecodzienne dzieło artystyczne. To również, bajecznie kolorowa atrakcja turystyczna, którą można podziwiać przy ul. Więckowskiego w Łodzi. Fotografia przedstawia oficyny zrewitalizowane, w ramach projektu Mia100 Kamienic.
Artur Rubinstein
Pasaż Rubinsteina
Istnieją w Łodzi miejsca, gdzie można na chwilę usiąść, odpocząć. Nie są to kilkuhektarowe parki (takich w mieście nie brakuje), ale zazwyczaj małe skwery lub pasaże. Takim właśnie punktem w samym centrum miasta, przy głównym deptaku, czyli ul. Piotrkowskiej, jest Pasaż Artura Rubinsteina.
Usytuowany jest pomiędzy ul. Piotrkowską i Al. Tadeusza Kościuszki, w “towarzystwie” Pałacu Maksymiliana Goldfedera i domu rodzinnego wielkiego pianisty Artura Rubinsteina. Mieszczące się tu wspaniałe dywany kwiatowe i rzeźby parkowe stwarzają niesamowity klimat
Lofty u Scheiblera
Księży Młyn
Zespół fabryczny Karola Scheiblera stanowił przełom w architekturze przemysłowej. Ogromny budynek przędzalni liczący sobie 207 m długości i 35,5 m szerokości, ze względu na swoje rozmiary, styl architektoniczny i nowatorskie rozwiązania konstrukcyjne, stał się wzorem dla wielu późniejszych projektantów fabryk.
Przędzalnię wzniesiono na planie prostokąta. Jej budynek składał się z trzech członów – boczne mieściły trójnawowe hale produkcyjne, a środkowy – pomieszczenie dla maszyny parowej. Wyposażenie fabryki stanowiły najnowocześniejsze w tamtych czasach maszyny.